Centrum osobního růstu Ústí nad Labem

PO 50+ STÁLE AKTIVNĚ V PODNIKÁNÍ (FINANCOVÁNO ESF A OP ZAMĚSTNANOST+) 

Po 50+ stále aktivně v podnikání

Máte na to! Buďte úspěšnou podnikatelkou!​

Ve spolupráci s experty z hospodářské komory, s profesionální koučkou, s odbornými lektory a mentory jsme pro Vás připravili jedinečný program pro PODNIKATELKY 50+, který je pro všechny účastnice bezplatný a je plně financovaný z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu v rámci OP Zaměstnanost plus (CZ.03.01.02/00/22_037/0002260).

Objevte s námi radost z podnikání v každém věku.

Necháváme za nás mluvit data

Uvědomujeme si, že právě ve věku 50+ se podnikatelky velmi často potýkají se zažitými stereotypy, které neumožňují dostatečně reagovat na změny v pracovním, ale i osobním životě. Potkávají stejné kolegy, přátele, konkurenty a začínají mít pocit, že všechno se v jejich životech „stále opakuje“. Není energie, ale ani vize, jak a kam posunout své podnikání a osobní život. Chcete-li znát důvody proč EU podporuje projekty, jako je ten náš, najdete je ke stažení zde

Dole u videa pro lepší obraz a kvalitu zvolte HD. Předem děkujeme za sdílení i palec u videa. 

Co nabízíme

Pomůžeme Vám posunout Vaše podnikatelské cíle na další úroveň a znovu objevit radost, pohodu a jistotu ve svém podnikání i životě. Program našeho projektu pomůže účastnicím objevit, jak opět začít „myslet mladě“, a to nejen v podnikání! Jak si znovu nastavit a nastartovat podnikatelské cíle a mít lepší pracovní, ale nakonec i osobní výsledky.

Díky projektu podnikatelky objeví, jak pracovat se sebe samou. Náš interaktivní vzdělávací program zvýší úroveň dovedností a znalostí a rozvine tak potenciál podnikatelek  v oblastech jako je:

 • online marketing, online reklama, sociální sítě v podnikání, social media monitoring
 • moderní přístup k financím v podnikání, dotace, aktuální změny v daňovém a důchodovém systému
 • asertivita, zvládání konfliktních situací, prezentační dovednosti atp.

Účastnice projektu si za podpory profesionální koučky nastaví individuální plány rozvoje a stanoví své individuální cíle. Zkušení lektoři a mentoři podnikatelky obohatí o praktické tipy, které fungují. Ve vzdělávací části získají účastnice další nástroje, které jim pomohou dosáhnout nově stanovených cílů.

Leták projektu ke stažení zde

Co získáte zapojením do projektu

 • interaktivní vzdělávací program (teoretická a praktická část)
  (hodnota vzdělávacích kurzů ve výši 12 000 Kč na osobu je plně hrazena z dotace)
 • 12 hodin individuálního koučinku, vč. vytvoření a práce v rámci individuálních plánů rozvoje pro každou z účastnic
  (hodnota koučovaní ve výši 48 000 Kč na osobu je plně hrazena z dotace)
 • profesionální poradenství expertů hospodářské komory
  (plně hrazeno z dotace)
 • workshop zaměřený na networking
  (plně hrazeno z dotace)
 • možnost zapojit se do soutěže o výhru 10 000 Kč zanejvětší rozvojový krok“

Projekt je určen pro podnikatelky ve věku 50 a více let (OSVČ a mikropodnikatelky), které zároveň splňují tato kritéria:

 • podnikání bylo založeno před rokem 2021
 • mikropodnikatelky, které zaměstnávají méně než 10 zaměstnanců a jejichž majetek nebo příjmy nepřesahují korunový ekvivalent 2 mil. EUR.
  •  

POZOR POČET MÍST JE OMEZEN!
POUZE 40 Z VÁS MŮŽE PROJÍT PROGRAMEM.

Galerie

Konferenční prostory, ve kterých bude probíhat teoretická a praktická část vzdělávání programu „Po 50 stále aktivně v podnikání“ se nachází v sídle Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem, ulice Masarykova 3488/1, v Ústí nad Labem. Tyto prostory jsou pohodlně dostupné MHD ÚL (zastávka Divadlo) s možností parkování v OC Fórum. 

Na individuální koučink Vás pozveme do koučovny, která se nachází v ulici Veleslavínova 14, sídliště Skřivánek v Ústí nad Labem. Váš vůz můžete pohodlně zaparkovat na parkovišti v zadní části za budovou Domu techniky. Pro vstup využijte přední vchod budovy, po schodech do patra, pravá rohová místnost č. 220.

Okresní hospodářská komora Ústí nad Labem, ulice Masarykova 3488/1, centrum Ústí nad Labem, ideálně dostupné MHD ÚL (zastávka Divadlo), včetně možností parkování např. v OC Fórum. 

Na individuální koučink se pak, prosím, dostavte do koučovny, která se nachází v ulici Veleslavínova 14, sídliště Skřivánek v Ústí nad Labem. Váš vůz můžete pohodlně zaparkovat na parkovišti v zadní části za budovou Domu techniky. Pro vstup využijte přední vchod budovy, po schodech do patra, pravá rohová místnost č. 220.

Termíny aktivit budou navrženy tak, aby vyhovovaly všem zapojeným účastnicím.

01 – 02/2024         nábor účastnic do projektu
       03/2024           diagnostika s koučem – 90 min   (povinné pro všechny účastnice)
04 – 07/2024         vzdělávání (teorie) – každý měsíc 5 hodin (povinné pro všechny účastnice)                                                  vzdělávání (praxe) – každý měsíc 5 hodin
                            –      individuální koučink – každý měsíc 2x 90 min (povinné pro všechny účastnice)
                            –      poradenské dny – dvě dopoledne a dvě odpoledne v měsíci 
                            –      workshop – červenec 2024

Každá z účastnic má možnost si z programu projektu vybrat ty části a témata, které ji zajímají – výhodou je absolvovat program celý. Zapojené osoby by však měly splnit účast v programu alespoň 40 hodin (viz. 04 – 07/ 2024).

Součástí programu je i možnost účastnit se konzultačních dnů, kde budou mít  podnikatelky možnost pod vedením expertů z hospodářské komory konzultovat dotazy z oblasti podnikání jako je legislativa, dobrá praxe, kontakty na potenciální obchodní partnery, dodavatele, networking, přeshraniční spolupráce, dotazy na podnikání v Německu a hledání obchodních partnerů v Německu.

Teoretická část:
Nejčastější chyby v podnikání jsou ty, o kterých nevíte. Ukážeme Vám, jak se vyhnout nástrahám, které na Vás číhají v daních, účetnictví, fakturaci, smlouvách nebo cenotvorbě. 

 • Prokličkujte s námi daněmi:
  – jak fungují odvody sociálního, nemocenského a zdravotního pojištění
  – rozdíly mezi paušálními výdaji, daňovou evidencí a účetnictvím
  – co patří do výdajů
  – jak na daň z příjmů, daňové přiznání a slevy
  – princip fungování DPH
  – co je to identifikovaná osoba k DPH
  – k čemu je kniha jízd a pravidla silniční daně
  – další majetkové a nemajetkové daně
 • Vyhněte se chybám v účetnictví:
  – jak vést daňovou evidenci
  – základy účetnictví pro podnikatele
  – účetní a daňové odpisy majetku
  – archivace dokladů
  – fungování datové schránky a elektronického podpisu
 • Ukážeme si, co je cenotvorba, firemní finance a jak na smlouvy:
  – jak správně nastavit cenu
  – pravidla podnikatelských účtů
  – jak řídit finance a cash flow
  – výhody a nevýhody různých byznys modelů
  – provozní úvěry pro podnikatele
  – náležitosti smluv s klienty
  – základy obchodu

Praktická část:

  • Jak na dotace? Ukážeme Vám to! Pod vedením dotačního experta se dozvíte o aktuálních dotačních možnostech pro podnikatele, ale také co je to projektové řízení a jak na projektovou žádost! (kulatý stůl)
  • Orientujete se v důchodovém systému? A co novinky a plánované změny, víte o nich vše? Pravdy a nepravdy o tom, co má vliv na výši Vašeho důchodu. A víte o svém virtuálním „důchodovém účtu“ už nyní vedeném Českou správou sociálního zabezpečení. Ukážeme a vysvětlíme Vám, co potřebujete vědět a jak optimalizovat již nyní Váš budoucí důchod!  (simulační hra)
  • Zhodnocování financí a vyrovnání se s inflací! Co dělat abychom nepřišli o naše úspory? O tom, že akcie a fondy nemusí být jen pro „bohaté“ …. A jak fungují kryptoměny, nám přijde povyprávět úspěšná finanční makléřka, která „to všechno nejdříve vyzkoušela na sobě“. (workshop)

Teoretická část:

Žijeme v době, kdy se obchod zásadně mění. Zákazníci váhají, náklady se zvyšují … dobrý marketing je důležitější než kdy před tím! A protože žijeme v době digitální, je nutné zaměřit se právě na online nástroje! Předběhněte konkurenci – ukážeme Vám, jak na chytrý online marketing tak, aby Vás zákazníci našli a už Vás nepustili. Ukážeme Vám, jak svou nabídku představit chytře a získat více zákazníků.

 • Online marketing chytře:
  – web – jednoduchý, přehledný, aktuální, prodejní
  – SEO – musí Vás najít
  – Analýza WEBu
  – Průběžná analytika a reporting
  – placená online reklama
  – využívejte zprostředkovatelských portálů
  – Sociální sítě? Ano, ale …
  – Nebojte se být osobní
  – Objevte social media monitoring
  – Nepřestávejte být v obraze 

Praktická část:

  • Ukažte nám Váš web, či sociální sítě a náš odborník na online marketing Vám řekne, o kolik klientů se připravujete a jak díky moderním fíglům vše napravit, tak aby si Vás zákazníci opravdu našli. (workshop)
  • Workshop „Focení mobilem“. Jak funguje fotoaparát na mobilech – to víte? A jak na správnou kompozici a úpravu snímku pomocí aplikací – to vše s přesahem do sociálních sítí a webové prezentace? Základy grafiky a úpravy fotografií, v režimu „udělej si sám“. Uzpůsobení fotografií při vkládání na sociální sítě, web, LinkedIn. Představení Canvy. Free zdroje fotografií a videí. To a ještě mnohem více Vás naučíme pod vedením zkušených marketérů!

Chtěli byste umět jednat asertivně? Asertivita patří v dnešní době mezi důležité komunikační schopnosti. Asertivní člověk je hůře manipulovatelný, není pro něj problémem volně projevit své pocity, názory a přání, umí kontrolovat svůj hněv a dokáže se vcítit do pocitů ostatních. Ten, kdo jedná asertivně, umí prosazovat své oprávněné zájmy, umí asertivně odmítnout nepřijatelný požadavek, dokáže přijmout oprávněnou výtku a reagovat na kritiku „pod pás“ a zvládat konfliktní situace.

 • Co je to asertivita
 • Co nám dovednost asertivního jednání přinese v životě
 • Test: Jak jsem na tom s asertivitou
 • Charakteristika asertivního, pasivního a agresivního jednání
 • 4 způsoby odmítnutí
 • Prosazení oprávněného požadavku
 • Asertivní kritika a dávání zpětné vazby s cílem změnit chování druhé osoby
 • Asertivní pochvala a umění požádat o laskavost
 • Reakce na neoprávněnou kritiku – metoda otevřených dveří
 • Asertivní předcházení konfliktům – zvládání konfliktu

Praktická část:

 • Workshop „Jak úspěšně prezentovat cokoliv“. Zajímá Vás, jak přesvědčivě odprezentovat své myšlenky publiku? Jak zkrotit svou trému? Jak pracovat s hlasem, dýcháním – zkrátka jaké jsou finty úspěšné prezentace? Vše natrénujeme a zanalyzujeme. Expert na rétoriku nám ukáže, co funguje před publikem, jak být sám sebou a že bez tréninku není mistra ani v této disciplíně. Váš budoucí úspěch veřejného vystupování je zaručen!

Naučíme Vás, jak dosáhnout ideální rovnováhy mezi profesí, rodinou a volným časem a být tak spokojenější podnikatelkou, která je schopna podávat kvalitní pracovní výkony. Ukážeme, jak si definovat základní pilíře rovnováhy, zmapovat aktuální situaci, jak objevit své vlastní motivy ke změně a jak na sebereflexi, aby pracovala pro nás. 

Naučíme se  nalézt rovnováhu mezi oblastmi „Já a práce, Já a volný čas, Já a rodina“. Nastavíme a vysvětlíme si akční kroky ke změně a praktické návody pro řešení vlastní situace.

 • Work-life balance
  – Životní styl a přístup k práci
  – Naplňování vlastních životních rolí
  – Rozpoznání vlastních hodnot, potřeb a motivů
  – Přiměřenost v nárocích na výkon
  – Závislost na práci
 • Zaměření na vlastní zdroje
  – Objevení sebe sama
  – Začarovaný kruh sebeobětování
  – Balancování zdrojů a úniků energie
  – Proměny vztahů
  – Rizika pracovního přetížení
  – Syndrom vyhoření a jeho prevence
 • Autogenní trénink – účinná meditace, relaxace a autosugesce

Praktická část:

 • „S psychologem u jednoho stolu“. Vnímáte nespokojenost ve vztahu, trpíte stereotypy a očekáváním, ohledně role v rodině, předsudky vůči ženám podnikatelkám …. Vše je „jen“ věcí tréninku a na všem se musí pracovat! Přijďte – potrénujeme :). (kulatý stůl)
 • Zveme Vás na setkání s odborníkem na estetickou medicínu. Ukážeme si rozdíly mezi invazivními a neinvazivními zákroky. Vysvětlíme a ukážeme, jaké zákroky nabízí nejmodernější estetická medicína, co je vhodné a kudy cesta již nevede – zkrátka jak stárnout s noblesou. A zajímat nás bude i finanční stránka  – připravte si dotazy, nic není tabu! (kulatý stůl)

Pojďte se stát jednou z účastnic projektu "Po 50+ stále aktivně v podnikání".


Akceptujeme přihlášky do 22.02.2024 do 17:00.

Projekt  číslo CZ.03.01.02/00/22_037/0002260 s názvem „Po 50+ stále aktivně v podnikání“  je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

 Další informace o projektu:

Doba realizace projektu:                      1. 1. 2024 – 31. 7. 2024  (7 měsíců)
Název realizátora projektu:                  Forward 2020 z. s.
IČ:                                                                 09207368
Statutární zástupce:                               Mgr. Jiří Kalach

Kontaktní informace:
Kontaktní místo pro projekt:               kanceláře Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem
Masarykova 3488/1, Ústí nad Labem 400 01
Email:                                                          forward2020@seznam.cz                                    
Hlavní manažer projektu:                     Bc. Arlena Nikoličová (tel.: 774 101 137)
Finanční manažer projektu:                 Jelena Šmejkalová (tel.: 774 492 285)

Kdo Vás bude projektem provázet

Ing. Jana Hamplová, PCC

Jana pracuje 9 let jako profesionální transformační koučka a má odkoučováno přes 1.100 hodin s klienty, její profesní profil si můžete stáhnout zde. V Ústeckém kraji a v Praze spolupracuje s řadou organizací jako externí koučka se zaměřením na transformační rozvoj lidí a životní koučink. Má ráda pestrost a výzvy, proto již řadu let koučuje napříč organizacemi směrem od vedení po mistry ve výrobě a díky tomu jak sama říká „jsou vidět velké výsledky, které mají obrovský dopad nejen na řízení a rozhodování ředitelů a manažerů, ale na kulturu celé organizace“. 

Jana s Vámi bude po celou dobu projektu a poprvé se s ní setkáte u strukturovaného rozhovoru, kterým Vás provede. Další reference z řad spokojených klientek a klientů Jany si můžete přečíst zde

Společnosti, které využily nebo stále využívají služeb Jany

Pozn.: postupně zde budeme přidávat lektory a zkušené mentory z oblasti úspěšného podnikání, kteří Vás budou v projektu doprovázet. Již nyní bychom Vám rádi sdělili, že se máte na co těšit!

Možnost přihlásit se do projektu byla k 22.02.2024 z důvodu naplnění kapacity ukončena. Děkujeme za Váš zájem.
Ověřeno MonsterInsights