Centrum osobního růstu Děčín

Reference

Jednoho dne jsem došla na rozcestí. Stála jsem tam a nevěděla kudy kam. Byla jsem z toho zmatená, nervózní, … Co se mi to stalo? Proč nevím kudy pokračovat? Jakou cestou se vydat? Kam chci vlastně dojít a z čeho se v životě radovat?Na tyto a další otázky, hledám společně s koučkou Janou odpovědi. Moc mi pomáhá v ujasnění si základních myšlenek a stanovení cílů. Cesta k nim, se  hledá daleko snáz. Spolupráce ze strany Jany je aktivní, věcná, povzbudivá, pozitivní. Moc mě baví, dodává energii pracovat na sobě a cítit se lépe.Z našich sezení odcházím uvolněná a rozhodnutá splnit to, k čemu jsem se pod vedením kouče sama zavázala. Tímto bych chtěla Janičce moc poděkovat „Jani děkuji“ Váš zájem o problematiku vnímám jako opravdový a to je to, co mě na Vás baví. A na příští schůzku se obzvlášť těším.

Jana, Česká Kamenice

Koučink bych z vlastní zkušenosti doporučil i ostatním. Těm, kteří mají strach a předsudky z možného “poučování” musím sdělit, že takové obavy nejsou na místě. Již první schůzka odstranila mé pochybnosti – nejedná se o roli „pacient a lékař, nýbrž o velmi příjemný dialog na téma, se kterým klient ke kouči přijde. Osobnímu tématu odpovídá stoprocentní  osobní přístup ve velmi příjemném prostředí. Od našeho prvního setkání s Janou, jsem cítil velkou důvěru, která pomohla k tomu svěřit se a pracovat na změnách, které mě již delší dobu trápily (a se kterými se obvykle tak snadno nesvěřuji). Po absolvování několika sezení, se má důvěra ve Vás, jako kouče ještě prohloubila. Spolupráce s Vámi mi umožňuje občas se zastavit a podstatné záležitosti neodkládat. Díky koučinku mohu zamýšlené kroky, ať v osobním životě, tak i v pracovní oblasti rychleji a důsledněji realizovat, a za to velice děkuji.

Ing. Petr Sedláček, obchodník

Jana na mě působí velmi příjemně a mile. Atmosféra při sezení je vždy uvolněná a nenucená. Díky Business koučinku jsem dostal nový náhled na palčivé problémy a zároveň získal nové dovednosti, které využívám při obchodním jednání. Koučink bych všem doporučil, protože jsem si sám osobně vyzkoušel, že je to dobrá možnost, jak se pohnout z mrtvého bodu a posunout se dál. Vždy jsem byl otevřený novým zkušenostem a jsem proto rád, že jsem mohl vyzkoušet i Business koučink pod vedením Jany. Velmi si vážím vzájemné důvěry mezi klientem a koučem. Pokud chce člověk sám na sobě začít pracovat, je koučink dobrým nástrojem, jak na to.

Libor Maška, podnikatel Děčín

Paní Janě děkuji za pomoc a podporu v době, kdy jsem to nejvíce potřebovala. (Paní Marie, využila službu naslouchání)

Marie, Děčín

Chtěla bych moc poděkovat Janě za pomoc v nejtěžší chvíli. Vyslechla mou bolest, kterou cítím ze ztráty milovaného člověka a ukázala mi možnou cestu, kterou se vydat a smířit se s tím, co osud dal. Teď už vím, že každá ztráta někoho koho jsme milovali a opustil nás, by se měla prožít. Bolí to pořád, někdy mám pocit že mě ta bolest zlomí, ale je mi po našem rozhovoru mnohem lépe. Pomohla jsi mi se znovu najít, tu bolest lépe nést a být silná. Ani slova „děkuji ti“ nedokáží vyjádřit, jak moc jsi mi pomohla. (Lucka využila službu naslouchání)

Lucka, 27 let

Koučink jsem zažil poprvé a právě v době, kdy jsem potřeboval se v životě rozhlédnout, jsem paní inženýrku potkal. Někdo hledá sám, někoho si situace najde sama a pak potká… Její  velmi laskavý přístup s pochopením a zároveň kritické hodnocení toho, co mi v životě komplikovalo další cestu mě oslovil a naplňoval nadějí, že bude lépe a ono se tak během času postupně stalo. Později jsem poznal i jiné odborníky, ale na paní Janu s vděčností velmi rád vzpomínám a dodnes si občas voláme nebo píšeme, „jen tak“. Pomohla mi měnit náhled na „dění“, nasměrovala a lehce „foukla do plachet“. Během sezení a vnímání energie paní Jany jsem cítil vřelost a chtění mi pomoci a vyřešit problém. Během času jsem pochopil, že nikdo za mě nic neudělá, ale je velmi důležité, kdo mě provází a jak. To je hodně důležité, protože bez důvěry v kouče a jeho osobního nasazení, chtění, je to jen ztráta času. Proto není kouč jako kouč a je nutné dobře vybírat a vnímat koho u sebe máte.Tuto službu bych bez váhání každému doporučil. Všichni něčím strádáme, něco řešíme, ale mnoho z nás nevidí co se děje „z venku“ a to nás nutí se točit v kruhu nebo se propadat. Důsledky zřejmě vidíte sami. Vystoupení z toho kruhu je jako sejmutí šátku z očí. Pak můžete cokoliv chcete a co je pro vás připraveno. Obavy z koučinku jsou zbytečné. Cokoliv co neznáme, budí strach. Jenže strach je v životě největší brzda, protože pak nikdy nemůžeme poznat a porovnat jiné. Je to jako dětí, když ze strachu nechtějí ochutnat dobré jídlo, které neznají. Vždyť je to škoda! Nemohu nic ztratit, jen zůstat tam kde jsem… Dnes se divím tomu, že jsem s koučinkem nezačal dříve. Mohl jsem víc a dříve vidět, vědět a jinak jednat, pracovat, přemýšlet. Mohl jsem už dávno jinak žít!  Život je vývoj, neustálá změna a je úžasné se toho účastnit. Jenže jsem o tom moc nevěděl, neznal a hlavně, nezkusil.

MUDr. Jan Řízek, lékař

Paní Hamplová na mě působí velmi mile a profesionálně. Z hodin, které jsme spolu strávili je vidět, že má velké zkušenosti a ví o čem mluví. Díky koučinku jsem byl schopen zjednodušit některé zavedené postupy a získal jsem větší sebevědomí při oslovování nových klientů. Ze svého pohledu, bych koučink doporučoval. Je ale na každém, zda se chce zlepšovat nebo stagnovat a myslet si, že vše dělá správně.V době, kdy jsem ještě pracoval jako učitel, jsme jezdili se školou na spousty školení. Nyní jsem zažil hodiny koučinku. Mezi školením a koučinkem je obrovský rozdíl v osobním přístupu a řešením vlastního problému. Při školení se dostanete ke slovu jednou maximálně dvakrát. Kdežto při koučinku jste ve stálém kontaktu a konverzaci, řešící pouze mě a můj daný problém. Kouč naslouchá a pomáhá tam, kde vidí problém.

Tomáš, obchodní zástupce, Děčín